İNDİ
Makedo birleştirme sistemi ile çevrenizde bulunan atılmaya hazır gündelik malzemeleri çeşitli şekillerde birleştirerek pek çok şey yaratabilirsiniz.  Nasıl mı? Evinizde kullanılmayan ya da geri dönüşüm kutunuzdaki boş parçaları; mısır gevreği kutuları, plastik bardaklar, koli kutuları, artık kumaşlar, pipetler, kağıt, plastik şişe kapakları saymakla bitmez, alıp makedo sistemi ile bunları keserek, gerekirse delerek, bazen döndürebilir, makedo’nun menteşe görevi gören parçalarından ekleyebilir ve kocaman bir ev, türlü yaratıklar, arabalar, kostümler kim bilir neler ortaya çıkarabilirsiniz. 


Bir atıktan esere dönüştürebileceklerinizin sınırı yok!  Bırakın çocukların hayal gücü oyunla birlikte aksın!


Makedo oyun yolu ile çocuklarda geri kazanmayı, çevre duyarlılığını pekiştirir, makedo parçaları ve çocukların dokunuşuyla etraflarında gördükleri malzemeler birer hayal gücü nesnesine dönüştürür.
  
Her malzemeyi hayal ettiğiniz şekilde yeniden hayata döndürür.  Makedo’nun işi budur.


Yalınlığını fark eden prestijli ödüllerden birkaçı; Japonların gıpta edilen Good Design ve Avrupa’nın Red Dot Tasarım Ödülü.  NAPPA Gold Ödülü, Dr.Toy’un en iyi çevreci oyun ödülü, Parents’ Choice oyuncak ödülü, ve Treehugger en iyi çevreci oyuncak ödülü.
İnşa oyuncaklarının keyfini kız çocuklarına, el işi projelerinin keyfini erkek çocuklara yaşatan bir üründür. Makedo proje fikirleri serileri erkek çocuklar ve kız çocuklara aynı derecede hitap eder. 5-11 yaş grubuna önerilmektedir ancak tüm ailenin zevkle oynayacağı bir oyuncaktır.
Makedo çocuklara, atık malzemelerin yaratıcı ilham ile yeniden harika eserlere dönüşebileceğini göstererek geri kazanımı öğretir.  Çocukları (ve yetişkinleri) bir ‘mısır gevreği’ kutusunda bir sonraki projelerini görmeye yöneltir.
Makedo bağlama sistemi, plastik, karton, köpük, kumaş, folyo ve diğer farklı kalınlık, form ve dokudaki materyallerle çalışmaya uygundur.
Gerçek boyutlardan da büyük robot yapmayı canın çekerse yapabilirsin! Makedo bağlantıları, avucuna sığacak kadar küçük nesneleri olduğu kadar, gerçek boyuttan büyük şeyleri yapmaya da elverişlidir.  Yani bir kahve fincanı büyüklüğünde bir kuştan, bahçe ebadında bir kale ya da başka oyun olasılıkları mümkündür!
Makedo'nun ucu açık sisteminin güzelliği bazı son derece basit şeyleri ya da son derece karmaşık şeyleri yapabilmenizdir. Az parçalı yaratımlar 10 dakika kadar az sürerken, grup halinde yüzlerce makedo parçası ile devasa bir şey de yaratabilirsiniz.
Ana Sayfa   Copyright @ 2011 İndi ®
Bizi takip edin!