İNDİ
Zometool dünyanın en etkili ve eğlenceli modelleme sistemidir.  Çocuklar, eğitimciler ve Nobel ödüllü bilim adamları; hepsi Zometool’u çok seviyor.


- Benzersiz, dahice ve harikadır!


- Bütün setler birbiri ile uyumlu-daha çok parça daha çok seçenek!
Zometool bilimin dilini öğrenmek ve yaşadığımız dünyaya geometri, kimya ve biyolojinin gözlüğüyle bakabilmek için mükemmel bir araçtır!

1992 yılında geliştirilmiştir.  Benzersiz inşa özellikleri ile doğadaki formları mükemmel biçimde modelleyerek keşfetmemizi sağlar.   Örneğin bir meyvedeki, salyangozdaki geometriyi, ağaçlardaki oranları, köprü, kubbe gibi yapılardaki sıra dışı formları, bir kar tanesindeki su molekülünün tasarımını modellemek, Zometool ile mümkündür çünkü Zometool doğadaki matematik yapı taşlarından esinlenmiştir: 2-, 3-, 5-katmanlı simetriler ve altın oran.

Zometool yaratıcı öğrenmeye ilgi duyan herkes içindir; çocuklar ve aileler birlikte çalışabilir.  Zome’daki basit ve mantıksal örgüyü takip ederek heyecan verici ve görüntüde karmaşık modelleri gerçekleştirebilirsiniz. 

Öğretmenler için de Zometool kapsamlı ders planları ile müfredata her seviyede harika bir destektir.  Keşif ve öğrenmeyi hayata geçirmek için özel bir araçtır.  Zometool, matematiği eğlenceli hale getirir!
Zometool hem çocuklar için inşa oyuncağı hem de eğitimciler ve bilim insanları için bir modelleme malzemesidir. Sistemin ana parçası üzerinde 62 adet delik bulunan küre şeklinde plastik bir bağlantı topudur. Bu toplar birbirine şekil ve renk kodları olan plastik çubuklar ile bağlanırlar. Açıları ve çubuk uzunlukları matematiksel kesinliğe sahiptir ve kullananlara binlerce geometrik yapı oluşturmalarına imkân verir. Zometool geometrik bir keşif oyuncağı olarak tasarlanmıştır. Kutulardan spesifik bir modelin yapım yönergeleri çıkması yerine, temel teknikleri anlatan yönergeleri kullanarak serbestçe yaratmak amaçlanır.
Dünyanın pek çok ülkesindeki okullarda sanat, bilim ve matematik eğitiminde kavramları öğretmek için kullanılmaktadır. Eğitimciler Zometool'u severler çünkü Zometool soyut kavramları gözle görülür hale getirerek öğrenmeyi kolaylaştırır, öğrenciler bu sistemle keyifle çalışırlar. Zometool, aynı zamanda Nobel Ödüllü bilim adamları ve mühendisler ve Yale, MIT, Stanford ve diğer pek çok üniversitede profesörlerin kullandığı bir araçtır. Çocukların Zometool ile yapabilecekleri aktiviteler çok çeşitlidir. Kare şeklinde baloncuklardan, futbol topları, ya da virüsler, köprüler, hiperküpler ve dört boyutlu cisimler, yıldızlar, ikosahedron ve dodekadedronlar, bilginiz elverdiğince daha neler! Simetri, geometri ve diziler hakkında öğrendiklerinin farkına varmadan çok şey öğrenecekler.
6 yaş ve üzeri çocuklar Zometool ile oynamaya bayılırlar. Hayvanlar, evler, serbest stil tasarımlar yaparlar. Yaşları büyüdükçe aynı parçaları, roket, kristal çiçekler, DNA molekülleri ve mimari yapılar gibi daha gelişmiş tasarımlar yapmak için kullanırlar. Özel durumlarda anne, baba ve eğitimcilerin eşliği ile 6 yaş altında çocuklar da Zometool ile çalışabilir ancak parçalar 3 yaş ve altı çocuklar için kesinlikle uygun değildir. Zometool, çocukların küçük yaşlardan itibaren gelişimleri boyunca, yıllarca eğlenerek ve keşfederek bilimi öğrenecekleri bir araçtır.
Günümüzde gezegendeki çoğu insan aktivitesi 0’lar ve 1’lerle açıklanır.  Bu da 2, 3 ve 5 kavramlarının çoğunluk için ileri matematik olduğunu gösterir.  Aslında      2, 3 ve 5 sayıları da 0 ve 1’den türetilebilmektedir. 
0+1 = 1
    1+1 =2
      1+2 = 3
        2+3 = 5
            3+5 = 8

Buna Fibonacci dizimi denir.  Bu sayılar doğada her yerde vardır.
Ana Sayfa   Copyright @ 2011 İndi ®
Bizi takip edin !